Jak przekonać dziecko do noszenia aparatu ortodontycznego

Ortodonta Warszawa – jak przekonać dziecko do noszenia aparatu

Założenie aparatu ortodontycznego to bardzo dobry pomysł, jeżeli nasze dziecko ma nieprawidłowy zgryz. Ortodonta Warszawa przekonuje o zaletach tego rozwiązania. Prawidłowy zgryz to przede wszystkim proste zęby. Kwestie estetyczne są ważne dla każdego, a zwłaszcza dla młodych ludzi w okresie dojrzewania. Ponadto dobrze ustawione zęby są łatwe w czyszczeniu, a w efekcie mniej zagrożone takimi dolegliwościami jak na przykład próchnica. Dla dorosłej osoby takie argumenty wydają się oczywiste, jednak dla najmłodszych dzieci mogą wydać się niedostatecznie przekonywujące. Dziecko żyje chwilą obecną i musimy zdawać sobie sprawę, że aparat ortodontyczny będzie się mu kojarzył przede wszystkim z dyskomfortem. Małe dzieci nie czują jeszcze problemów natury estetycznej, które za kilka lat, a nawet wcześniej będą dla nich szczególnie istotne. Przekonanie dziecka do noszenia aparatu jest obowiązkiem rodziców, choć nie jest to zadanie proste. Nie warto rezygnować z podejmowania wysiłku, ponieważ nasze dzieci za kilkanaście lat będą nam wdzięczne za zadbanie o tak ważne kwestie jak prosty zgryz. Pierwszym aparatem ortodontycznym dziecka jest najczęściej aparat ruchomy. Cechą charakterystyczną tego modelu jest fakt, że można go zdjąć. W wielu wypadkach jest to duży problem, ponieważ dzieci zapominają o jego noszeniu, i to do dorosłych należy przypominanie im o tym. Jest to kłopotliwe i wymaga dyscypliny, jednak nasze wysiłki szybko przyniosą efekty.

Jak przekonać dziecko do noszenia aparatu ortodontycznego

Przekonanie dzieci, zwłaszcza tych najmłodszych do noszenia aparatów ortodontycznych wydaje się zadaniem karkołomnym. Trzeba przyznać, że noszenie aparatu nie jest przyjemne, a w pierwszych tygodniach jest prawdziwym dyskomfortem. Dziecko często nie jest w stanie docenić korzyści, które pojawiają się dopiero w odległej przyszłości, dlatego argumenty o prostych i zdrowych zębach często nie są dla niego przekonujące. Co zatem możemy zrobić? Czy istnieją sposoby, żeby namówić malucha na aparat ortodontyczny? Okazuje się, że jak najbardziej jest to możliwe. Obecnie gabinety ortodontyczne maja przygotowaną ofertę dla najmłodszych. Aparaty często są kolorowe i atrakcyjnie zdobione. Dla dziecka stają się one atrakcyjnym gadżetem, które chciałoby posiadać. Kiedy nasze dziecko nie chce słyszeć o aparacie, nie należy go zmuszać ani straszyć. Znacznie lepiej jest pokazać mu jaki aparat jest fajny. Bardzo dobrą metodą jest również pokazanie mu innych dzieci, które noszą aparaty. Jeżeli osoba, która jest dla malucha autorytetem lub idolem nosi lub nosiła aparat ortodontyczny, warto jest powiedzieć o tym dziecku. Najmłodsi mają ogromne tendencje do naśladowania ludzi, których podziwiają, dlatego taki argument może skłonić naszą pociechę do wizyty w gabinecie ortodontycznym. Noszenie aparatu może być sposobem na upodobnienie się do ważnej dla dziecka osoby. Dobrze dobrane argumenty mogą sprawić, że młody człowiek będzie dumny z posiadania aparatu.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>